معماری (ARCHITECTURE)

معماری به انگلیسی (Architecture) ، شیوه و سبک نقشه کشی ، طراحی و ساخت ساختمان ها و دیگر سازه های فیزیکی است. آثار معماری ، سمبل فرهنگ یک ملت به شمار می روند و در ردیف آثار هنری قرار می گیرند. در اغلب موارد، تمدن های تاریخی را با آثار معماری به جامانده از آن ها می شناسیم.

سبک های معماری

معماری را از لحاظ استفاده از فرم‌ها، تکنیک‌ها، مواد دوره زمانی، منطقه و سایر چیزهای تأثیرگذار دسته‌بندی می‌کنند. سبک معماری از مطالعه بر روی روند تکامل تاریخ معماری نشأت می‌گیرند و با آن پدیدار می‌گردد. در تاریخ معماری بررسی معماری گوتیک برای نمونه شامل تمامی ابعاد محتوای فرهنگی به کار رفته در طراحی و ساخت این سازه‌ها می‌شود. از این رو، سبک معماری راهی برای دسته‌بندی معماری است که با تأکید بر ویژگی مشخصه طرح، منجر به چنین واژگانی چون «سبک» گوتیک شده است.

معماری دارای سبک‌های معماری از گذشته تا به حال مانند سبک‌های معماری اروپایی,سبک‌های معماری معاصر غرب,سبک های معماری ایرانی, سبک های معماری داخلی,سبک های معماری مدرن,سبک‌های معماری اسلامی , سبک های معماری پست مدرن و…می باشد.

  • دسته‌بندی بر اساس محدوده مکانی: به عنوان مثال معماری جهان اسلام، معماری هندی، معماری ایرانی و…
  • دسته‌بندی بر اساس محدوده زمانی: معماری صدر مسیحیت، معماری پیش از اسلام ایران، معماری کلاسیک و…
  • دسته‌بندی بر اساس مکتبی فکری یا اعتقادی: معماری جهان اسلام، معماری مدرن، معماری پست مدرن و…
  • ترکیبی از گونه‌های بالا که به چند ویژگی اشاره می‌کنند: معماری جهان اسلام، معماری پیش از اسلام ایران و…

انواع سبک های 
معماری

معماری کلاسیک-معماری گوتیک-معماری باروک-معماری روکوکو-معماری ایرانی-معماری جهان اسلام-معماری چینی-معماری هندی-مکتب باوهاوس-مکتب شیکاگو-معماری مدرن-نو مدرن (نیو مدرن)-معماری پُست‌مدرن-تندیس گرایی-سازه گرایی-ساختارشکنی (واسازی)-معماری پرش کیهانی (غیر خطی)

سبک دکوراسیون مدرن

مدرن یک واژه گسترده است که در زمینه دکوراسیون معمولا به یک خانه که با خطوط صاف و منظم، پالت رنگی ساده و موادی مانند استیل و شیشه طراحی شده است گفنه می‌شود. در دکوراسیون مدرن حس سادگی در همه المان‌های منزل از جمله مبلمان مشاهده می‌شود. صاف، صیقلی، براق و شفاف از جمله ویژگی‌هایی هستند که در سبک مدرن شاهد آن هستیم.

بارگذاري...

 سبک دکوراسیون صنعتی

سبک صنعتی همان طور که از نامش پیداست، الهام گرفته از سبک‌های دوره انقلاب صنعتی اروپا و خانه‌های شهری قرن های 17 و  18میلادی اروپا است. در بسیاری از دکوراسیون‌های طراحی شده با این سبک دکور شاهد عناصری هستیم که حس ناتمام بودن طرح را به ما القا می‌کنند. برای مثال در این سبک ممکن است شاهد استفاده از آجر و یا چوب در ظاهر دکوراسیون باشیم. یک خانه طراحی شده با سبک دکوراسیون صنعتی را می‌توان نسخه بازسازی شده از یک ساختمان صنعتی نیز دانست.

شرکت قرینه گستر اطلس

مکاتب معماری

از جمله مکاتب معماری در جهان می توان به مکاتب زیر اشاره کرد :   *مکتب معماری باوهاس  * مکتب معماری شیکاگو  * مکتب معماری فوتوریسم *

آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی

امروزه در صنعت ساختمان سازی یکی از مهمترین مباحث توجه به دکوراسیون داخلی می باشد. دکوراسیون مناسب فضاهای مختلف از جمله منزل، ویلا، اداره، آموزشگاه و … به افراد در رسیدن به آرامش و هدف مورد نظر کمک شایانی خواهد کرد. دکوراسیون ساختمان نیز مانند سایر هنرها دارای سبک های مختلفی است که در زمینه هایی با هم تفاوت دارند. به منظور آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

   “شرکت قرینه گستر اطلس”