بازسازی دکوراسیون داخلی
در این مقاله به بررسی بازسازی ساختمان مسکونی در فرانسه توسط استودیوی رضوی می پردازیم. توضیحات توسط معمار پروژه علیرضا رضوی داده شده است. بازسازی آپارتمان شانزدهم در بین خیابان های سنگفرش و ساختمان های دوره رنسانس واقع در محله تاریخی Vieux Lyon واقع شده است. بازسازی و احیای ساختمان قدیمی، به صورت یک فضای درون گرا و مینیمال، طراحی و اجرا شده است.

بازسازی دکوراسیون داخلی
بازسازی دکوراسیون داخلی 

این خانه به مدت 60 سال دست نخورده و در حال خراب شدن بوده است. با این حال صاحب جدید خانه، دانشمند جوان خواستار زیبایی شناسی بود و  می خواست تغییری در “سبک زندگی و فلسفه” خود احساس کند.  معمار پروژه برای انتقال حس آرامش طراحی داخلی را به سبک مینیمال و مدرن با دیوارهای گچ ساده و قوس های داخلی به زیبایی خلق کرده است. استفاده از رنگ در کنار خنثی بودن دیوارها، استفاده از سقف چوبی در کنار سردی رنگ سبزآبی تضاد زیبایی را ایجاد کرده است.

به گفته معمار پروژه “آرزوی کارفرما ایجاد فضایی بی صدا بود، مکانی که احساس غرق شدن در اطلاعات تزئینی نمی کند و در آنجا می توان بسیاری از ویژگی های اصلی را جشن گرفت.” دیوارها در آپارتمان به این ترتیب از گچ های خاکستری کم رنگ پوشیده شده اند و کف های چوبی کم رنگ را تکمیل می کنند.

بازسازی دکوراسیون داخلی آپارتمان
بازسازی دکوراسیون داخلی آپارتمان
مبلمان در یک فضای کوچک در کنار هم قرار گرفته اند. یک میز شیشه ای با پاهای قرمز ، صندلی های ناهار خوری سیاه و یک مبل خاکستری تنها قطعاتی هستند که در اتاق نشیمن آپارتمان ظاهر می شوند. سرامیک های بی صدا نیز در سراسر ، به همراه یک سری از طرح های پرتره ، به طور پراکنده مورد اشاره قرار گرفته انداشکال قوسی یک نقوش تصویری در خانه است که به شکل درهای ورودی ، کمدهای انبار و سوله های نمایشگر ظاهر می شود.

یک تابلو با طاق قوسی نیز در برابر یک دیوار قرار داده شده است ، و یک پس زمینه گرافیکی را برای محل مطالعه خانه ایجاد می کند، در حالی که صفحه نمایش با برش های قوس دار، مشبک در جلوی رادیاتورها قرار داده شده است.
استودیو توضیح داد: “[آرکها] روشی برای مخالفت با هندسه مستطیلی قوی فضای موجود بود.”

بازسازی ساختمان
فضای اصلی تقریباً به نسبت مربع است ، بنابراین انتخاب منحنی ها بازی خوبی برای ادراک و تعادل کلی بود.” اکثر دهانه های طاق با ام دی اف رنگی به رنگ دریا از آب درآمده اند تا با کابینت آشپزخانه مطابقت داشته باشنددر نهایت می توان گفت بازسازی ساختمان با توجه به خواسته صاحب خانه در نهایت سادگی و زیبایی انجام گرفته است.

بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمانبازسازی ساختمان

قرینه گستر اطلس