طراحی هتل مورفئوس در سال 2012 توسط یکی از برترین معماران جهان، زاها حدید آغاز گردید. این هتل در سال 2017 به بهره برداری رسید. هتل مورفئوس که به شهر رویایی ماکائو معروف است با معماری پارامتریک بی نظیرش شامل کازینو، دو تئاتر، چهر هتل، بیست رستوران و مرکز خرید بزرگی می باشد. طراحی هتل مورفئوس با استفاده از فرم های سیال با الهام از معماری سنتی  چین، فضاهای عمومی چشمگیر و اتاق های مهمان را با مهندسی نوین ترکیب می کند. بنا به عنوان یک فرم عمودی با مقطع مستطیلی و ایجاد حفره هایی در فرم و طراحی نما، یک پنجره شهری ایجاد شده است که فضای مشترک جمعی هتل را با شهر متصل می کند. این حفره ها باعث ایجاد فضاهای عمودی درون ساختمان می شوند و محیط های زیبایی را خلق می کنند. هتل مورفئوس شامل 770 اتاق مهمان ، سوئیت و ویلاهای رویایی، فضاهای مدنی، اتاق های جلسات و رویدادها، اتاق های بازی، لابی، رستوران ها، آبگرم و استخر پشت بام، و همچنین فضای وسیع پشت خانه و امکانات جانبی دیگری می باشد.
طراحی هتل مورفئوس
طراحی هتل مورفئوس
طراحی هتل مورفئوس
زاها حدید مورفئوس را به عنوان یک اکستروژن ساده، با استفاده از شکل مستطیل شکل برای تعریف یک ساختمان 40 طبقه از دو هسته گردش عمودی داخلی متصل به سطح غرفه و سقف که در آن بسیاری از امکانات مهمان مورد نیاز بود، طراحی کرد. نقطه مرکزی بین این برجها ارتفاع عمودی هتل را ایجاد می کند و توسط حفره های خارجی که نمای شمالی و جنوبی را به هم وصل می کنند ،عبور می کند. این حفره ها باعث ایجاد پنجره شهری می شوند که فضای مشترک جمعی هتل را با شهر مرتبط می کند. سه گرداب افقی باعث ایجاد حفره ها در داخل ساختمان شده و طراحی داخلی چشمگیر هتل را تعریف می کنند. ایجاد سوئیت های منحصر به فرد گوشه ای با چشم اندازهای دیدنی از دهلیز و شهر. این چیدمان حداکثر تعداد اتاقهای هتل را با نمای خارجی به حداکثر می رساند و توزیع مساوی اتاق را در هر دو طرف ساختمان تضمین می کند. در بین حفره های فرم آزاد که از دهلیز عبور می کنند ، یک سری از پل ها فضاهای منحصر به فردی را برای رستوران ها ، بارها و سالن های مهمانخانه توسط سرآشپزهای مشهور از جمله آلن دوکاسه و پیر هرم ایجاد می کنند.

طراحی داخلی هتل مورفئوس زاها حدید
طراحی داخلی هتل مورفئوس زاها حدید
طراحی داخلی هتل مورفئوس زاها حدید
طراحی داخلی هتل مورفئوس زاها حدید
دوازده دستگاه آسانسور شیشه ای دهلیز در هنگام رفت و آمد بین حفره های ساختمان ، منظره ای قابل توجه از فضای داخلی و خارجی هتل دارند. به عنوان یکی از هتل های معتبر جهان ، فضاهای داخلی مورفئوس نیاز به درجه بالایی از سازگاری برای پذیرایی از نیازهای متنوعی از امکانات مهمان خود داشت. اسکلت اسکلت ساختمان با ایجاد فضاهایی که با پشتیبانی از دیوارها یا ستونها بدون وقفه ، فضای داخلی را بهینه می کند.

طراحی نمای هتل مورفئوس زاها حدید
طراحی نمای هتل مورفئوس زاها حدید
طراحی معماری هتل مورفئوس زاها حدید
طراحی معماری هتل مورفئوس زاها حدید

قرینه گستر اطلس