طراحی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی، از فضاهایی همچون کارخانه ها، انبارها و دیگر فضاهای صنعتی الهام گرفته شده است. بنابراین اولین شاخصه این سبک نمایان بودن عناصر سازه ای است. در این سبک به کاربردی بودن المان ها توجه می شود و از تزیینات در این سبک استفاده نمی شود. استفاده از این سبک برای طراحی داخلی فضاهای رستوران و کافه رایج است ولی در طراحی فضاهای مسکونی مانند طراحی دکوراسیون آشپزخانه، اتاق خواب، نشیمن نیز استفاده می شود. سبک طراحی صنعتی در اوایل قرن ۲۰ شکل گرفت. بعد از دومین انقلاب صنعتی و روند جهانی شدن باعث شد بسیاری از کارخانه ها، به کشورهای دیگر منتقل شوند که در نتیجه تعداد زیادی از ساختمان های صنعتی بدون کاربری شدند. همچنین رشد جمعیت در شهر ها و کمبود فضای قابل سکونت باعث شد تا از ساختمان های صنعتی خالی برای سکونت استفاده شود. استفاده از فضاهای صنعتی همانطور که بودند، سبک جدیدی را برای طراحی داخلی فضاها به همراه داشت.

طراحی داخلی
طراحی داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی داخلی
متریال ها در این سبک به همان صورتی که هستند، خام و بدون پرداخت مورد استفاده قرار می گیرند. دیوار های آجری، کف بتنی و یا سیمانی از شاخصه های این سبک می باشند. مبلمان ساده و دارای ساختمان قوی و مشخص از جنس چوب و استیل با روکش های چرم در چیدمان این فضاها استفاده می شوند. یکی از ویژگی های بارز این سبک استفاده از فلز و بتن در فضاست. جداره ها به صورت اکسپوز و بدون پوشش هستند. سازه در این فضاها نمایان است. در این سبک هر آنچه که به طور معمول در فضاها پوشیده می شود مانند تاسیسات، نمایان است. لوله های آلومنیومی، تیر و ستون ها، کابل های برق بدون پوشش در فضاهایی با طراحی دکوراسیون داخلی صنعتی دیده می شود. این سبک بر پایه ی کاربردی بودن است، بنابراین هر آنچه که استفاده می شود باید کاربردی و بدون تزیین باشد. در سبک صنعتی مبلمان قدیمی دیده می شوند. می توان از وسایل کهنه که قابل استفاده مجدد هستند نیز استفاده کرد. به طور کلی در این سبک از وسایل و اشیا بازیافتی بسیار استفاده می شود. از هر شی که بتوان کاربری به فضا اضافه کند می توان استفاده کرد .

طراحی دکوراسیون داخلی
دکوراسیون صنعتی
طراحی دکوراسیون داخلی
دکوراسیون صنعتی
در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی مانند طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی از رنگ های خنثی استفاده می شود. رنگ های سفید ، سیاه و  طوسی سه رنگ اصلی این سبک هستند. در کنار این رنگ ها می توان از جزییاتی با رنگ های تیره تر برای ایجاد کنتراست استفاده می شود. به طور مثال استفاده از آجر قرمز در قسمت کوچکی از فضا برای ایجاد کنتراست مناسب می باشد. بهتر است در فضاهایی با این سبک از پرده و پوششی برای پنجره ها استفاده نشود. نمایان بودن فریم آلومنیومی پنجره ها از شاخصه های سبک صنعتی است.

طراحی داخلی
دکوراسیون صنعتی
دکوراسیون داخلی
این سبک الهام گرفته از فضاهای خشن صنعتی می باشند، بنابراین استفاده از سطوح منحنی و شکل های ارگانیک در این سبک رایج نمی باشد. سطوح صاف و زاویه دار از شاخصه های سبک صنعتی می باشند. استفاده از پلان باز یکی دیگر از ویژگی های این سبک می باشد. تفکیک فضایی در این سبک بیشتر به وسیله ی مبلمان شکل می گیرد و به ندرت در فضاهای طراحی شده با سبک صنعتی دیوار و یا جداکننده به چشم می خورد.

دکوراسیون صنعتی
طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

شرکت قرینه گستر اطلس